Dünya çapında en iyi sazlar Akdeniz saz evinden cıktıgının kaantindeyiz. Akdeniz saz evi istek üzerine özel siparişlerinizi, tam istediginiz sazi size sunmaktan gurur duyar.Uzun sap bağlamalar, kısa sap bağlamalar, akustik bağlamalar, elektro bağlamalar Renkli sazlar.

Bağlama yapımının duayen’i olarak nitelenen Ragıp Akdeniz, mesleğe yaklaşık 40 yılını vermiş ve günümüzde Türk Halk Müziği’ne ismini altın harflerle yazdırmış olan Nida Tüfekçi, Bayram Aracı, Neşet Ertaş, Orhan Gencebay, Arif Sağ, Yavuz Top, Ali Ekber Çiçek ve daha birçok sanatçıya saz ve bağlama yapmıştır.

Ragıp Akdeniz 2000 yılından itibaren atölyesini oğulları Mustafa Cihan ve Rafet’e teslim etmiştir. Küçüklüğünden beri babasının yanında yetişen Rafet ve İ.T.Ü. Türk Musikisi Devlet Konservatuarı eğitimini tamamlamış olan Mustafa Cihan, halen “Şeref Sok No:5 / 1 Çağlayan da Akdeniz Saz evi” adresinde baba mesleklerine devam etmektedirler.

Akdeniz ailesinin en küçük ferdi olan Çetin Akdeniz Türk Halk Müziğinde bağlama virtüözü olarak sanat camiasında ve gönüllerde taht kurmuştur.www.akdenizsazevi.com

Son Güncelleme - 15-07-20147672 kez gösterildi. kez gösterildi.